GAZİANTEP NİZİP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRAFİK GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

          “Trafikte Sorumluluk Hareketi” projesi kapsamında, "İyi Dersler Şoför Amca" ve “Trafik Güvenliği” projesi, Bakanlığımız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, Michelin Lastikleri ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları arasında taşmalı eğitim kapsamında servis şoförlerinin kapasitelerini geliştirmek ve öğrencilere trafik güvenliği, ilk yardım, iletişim becerileri ve ilgili mevzuat konusunda bilgi ve becerilerini arttırılması amacı ile Gevence İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine yönelik seminer verildi. 
TRAFİK GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

           Proje kapsamındaki 10 ilin her birinde 10 ilkokul içinde yer alan İlçemiz Gevence İlkokulu 4.sınıf öğrencilerine yönelik trafik güvenliği eğitimi İlçe Milli Eğitim Şefimiz Veli GENÇ ve İlçe Jandarma komutanlığından Jandarma Kıdemli Başçavuş Mustafa Kemal BOZOK tarafından 26 Mart 2015 Perşembe günü 10.00-11.45 saatleri arasında okulun konferans salonunda verildi.

1-       Ulaşım nedir?

2-       Karayolu trafiği nedir?

3-       Temel trafik kuralları nelerdir?

4-       Trafik işaretlerini ne kadar biliyoruz?

5-       Taşımalı Eğitim nedir?

6-       Şoför Amca Okul servisini kullanır iken nelere dikkat etmeliyiz?

7-       Trafikte yaya ve sürücü olarak nelere dikkat etmeliyiz?

8-       Acil durumlarda ne yapmamız gerekiyor?

 

         konularında bilgi veren Veli GENÇ, daha sonra bu konular hakkında soruların cevapları öğrencilerden aldı. Öğrencilerden mutlaka “Trafik Güvenliği Eğitimi ve Afiş Yarışmasına” katılmaları istenildi. Ayrıca öğrencilere “Ailemi Koruyorum” ve “Güvenli Yolculuk Kartları” dağıtıldı.

      İyi Dersler Şoför Amca “Trafik Güvenliği” projesi, Öğrenci Eğitim Modülü sunumu, öğrenciler ile çekilen hatıra fotoğraflarıyla birlikte sona erdi.seminerseminerseminerseminer

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nizip Hükümet Konağı Kat 4 Nizip / Gaziantep - 0342 5173640

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.