GAZİANTEP NİZİP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temmuz 2018 Atama Döneminde İlçemize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine!

Temmuz 2018 Atama Döneminde İlçemize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine!

DUYURU

Sözleşmeli öğretmen atamaları Bakanlığımızca 24/07/2018 tarihinde sonuçlandırılmıştır. İlçemize ataması yapılan öğretmen adaylarının 07 Ağustos 2018 tarihine kadar ilçe milli eğitim müdürlüğümüze aşağıdaki belgeleri elden, kargo veya posta yoluyla eksiksiz ulaştırmaları gerekmektedir. Belgelerini eksiksiz teslim eden öğretmenler, haklarında yapılacak güvenlik ve arşiv araştırma işlemleri sonucuna göre göreve başlatılacaktır.

İstenen Belgeler

1) Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3) Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4) Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.).

5) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

6) Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

7) Kimlik Fotokopisi,

8) Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

9) Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu (raporda, “öğretmenlik yapabilir” ibaresi olacak) olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,

10) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (Ek-1)

11) Mal Bildirim Formu (İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden temin edilecektir.)

NOT:

1) Aşağıda yer alan Güvenlik ve Arşiv Araştırma Formunun adaylar tarafından değiştirilmeden doldurulması, Güvenlik ve Arşiv Araştırma Formunun “Nüfus Cüzdan Suretini Onaylayanın” bölümü müdürlüğümüzce onaylanacağından, söz konusu alana adaylar tarafından herhangi bir bilgi yazılmaması gerekmektedir.

2) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan öğretmenlere tebligat; yazılı tebligat ile beraber başvurusu sırasında beyan edilen GSM numaralarına da SMS şeklinde yapılacaktır.

 

Güvenlik ve Arşiv Araştırma Formu için Tıklayınız...


Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nizip Hükümet Konağı Kat 4 Nizip / Gaziantep - 0342 5173640

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.