GAZİANTEP NİZİP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrenci ve Öğretmenlerinden Örnek Proje.

İlçemiz Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri paralarla Cerablus’ta görev yapan askerlerimize iftar yemeği verdiler.  
İlçemiz Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrenci ve Öğretmenlerinden Örnek Proje.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri, biz burada rahat bir şekilde ders yapıyorsak bu güvenliğimizi canı pahasına sağlayan askerlerimiz sayesindedir. Biz askerlerimize nasıl destek olabiliriz düşüncesiyle yola çıkan öğrenciler ‘Vatan Sevgimiz Biriksin Askerimize Kurban Olsun’ projesini hayata geçirdiler. Nizip genelinde projeye destek veren 10(on) okulda sınıflara kumbaralar konuldu. Üç ay boyunca harçlıklardan toplanan paralar ile Cerablus’ta görev yapan askerlerimize Karkamış’ta iftar yemeği verildi.

İftar programı, Karkamış Kaymakamı, Karkamış Belediye Başkanı, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü, Karkamış İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, okul müdürleri, Cerablus  Milli Tim Danışma Koordinatörü Jandarma Komutanı,Gaziantep Kızılay Şube Başkanı, öğrenciler, öğretmenler, Cerablus’ta görev yapan askerlerimizin katılımıyla 07.06.0217 tarihinde Karkamış’ta yapıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Öğrenciler, askerler, öğretmenler aynı karavanadan yemeklerini alarak beraber oruçlarını açtılar. İftar sırasında Cerablus’ta görev başında olan askerlerimizle canlı telsiz bağlantısı yapıldı.

Askerlerimiz için yapılan duanın ardından Mehmet Akif Ersoy İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Meryem Danaoğlu´nun İstiklal Marş’ımızın 10 kıtasını okuması askerlerimizi ve tüm dinleyenleri duygulandırdı.

 

Karkamış kaymakamı ve komutanlar organizasyondan dolayı başta öğrenciler olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerini belirtiler. Öğrencilerimizin komutanlarımıza çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

 

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nizip Hükümet Konağı Kat 4 Nizip / Gaziantep - 0342 5173640

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.