GAZİANTEP NİZİP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz GÜNDEŞ´in yıl sonu mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz GÜNDEŞ´in yıl sonu mesajı...
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz GÜNDEŞ´in yıl sonu mesajı

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ GÜNDEŞ’İN YILSONU MESAJI

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nı 9 Haziran 2017 tarihi itibarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin yıl boyunca gösterdikleri gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanına yürekten katılıyorum. Bu süre zarfında emek sarf eden tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, huzur, mutluluk dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum.

 

            Yarınlarımız Sevgili Öğrencilerimiz;

            Yıl boyunca yorulduğunuz, sınav yoğunluğu ile zaman zaman bunaldığınız anlar oldu. Bu yorgunluğu ailenizle dinlenerek, sanat ve sporla meşgul olarak, ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak, seyahat ederek, yeni yerler ve insanlar tanıyarak, çeşitli yaz etkinlikleri ile bugünden daha sosyal, daha kültürlü ve daha birikimli olmanızı arzu ediyorum. Ulaşacağınız her başarı, mutluluğunuzu artıracaktır. Ancak başarıya giden hiçbir yolun tesadüflerden geçmediğini de bilmelisiniz. Karnelerinizi bir başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak değil kendinizi değerlendirdiğiniz, geliştirmeniz gereken yönlerinizi gösteren bir araç olarak görmelisiniz. Karnelerinize; çalışmalarınızın, azminizin, emeğinizin, gayretinizin sevince dönüşmüş bir nişanesi olarak bakmalısınız. Yaz tatilinde ailenizle, sevdiklerinizle birlikte bir taraftan dinlenirken ve eğlenirken aynı zamanda çokça kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Kitap okumayı bir hayat tarzı haline getirin ve kendi hayatınıza değer katın.

             Kıymetli Anne ve Babalar;

 Çocuklarımız her koşulda ve her zaman en değerli varlıklarımızdır. Karnelerde yer alan notlar, çocuklarınızın gönüllerinizdeki yerini asla değiştirmeyecektir. Onların bugünden daha başarılı, bilge ve erdemli olmasını sağlayacak en büyük etken, sizlerin onlarla yakından ilgilenerek gereken desteği ve güveni verebilmenizdir. Öğrencilerimiz, sizleri yanlarında bildiği ölçüde hayata daha donanımlı bakabileceklerdir. Bu sebeple tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek, onlarla sohbet etmek, duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

 

           Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

            Yarınlarımızın daha güzel olmasını sağlayacak neslimizin yetişmesi için her daim emek verdiniz ve büyük fedakârlıklar ortaya koydunuz. Toplumun mimarları olarak geleceğimizi imar ediyorsunuz. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizlere teşekkür ediyor hepinizi kutluyorum.

Bu düşüncelerle velilerimize, öğretmenlerimize, okul idarecilerimize teşekkür ediyor, LYS ve Bursluluk sınavlarına girecek öğrencilerimize başarılar diler, çocuklarımızın tatilini sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini diliyorum.


                                                                                                                                                                          Cengiz GÜNDEŞ       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nizip Hükümet Konağı Kat 4 Nizip / Gaziantep - 0342 5173640

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.