GAZİANTEP NİZİP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz GÜNDEŞ , İstiklal Marşımızın Kabulünün 98. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz GÜNDEŞ , İstiklal Marşımızın Kabulünün 98. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar

      Türk Milletinin zaferini, yüceliğini ve bayrağımızın kutsallığını en güzel duygularla anlatıldığı İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98. yıl dönümünü kutluyoruz.

     İstiklal Marşı, ecdadımızın bağımsızlık ve özgürlüğü uğruna vermiş olduğu onurlu mücadelenin bir destanıdır. Vatan toprağında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan, vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşı´mız 12 Mart 1921 tarihinden bu güne kadar olduğu gibi, dünya durdukça ülkemizin her köşesinde tüm milletimiz tarafından gururla ve coşkuyla okunacaktır.

     Bu vesile ile İstiklal Marşı´mızın kabulünün 98. yıl dönümünü kutluyor, başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını ve milletimize İstiklal Marşını armağan eden Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY´u rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nizip Hükümet Konağı Kat 4 Nizip / Gaziantep - 0342 5173640

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.