GAZİANTEP NİZİP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü CENGİZ GÜNDEŞ´in yıl sonu mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü CENGİZ GÜNDEŞ´in yıl sonu mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürü CENGİZ GÜNDEŞ´in yıl sonu mesajı

Değerli meslektaşlarım, sayın velilerimiz, sevgili öğrenciler;

        132 okulumuzda 38.088 öğrencimiz, 2213 öğretmenimiz ile 2015–2016  Eğitim-öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız.

 

        Eğitimciler olarak; görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içindeyiz. Yıl boyunca öğrencilerimizin başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık. Karnelerini alarak yaz tatiline adım atacak olan sevgili yavrularımızın;  sorumluluk bilincine ve akademik bilgiye sahip bireyler olarak yetişmeleri için, üzerimize düşen görevi yapmaya çalıştık.

 

Değerli Meslektaşlarım;

 

Başöğretmenimiz ATATÜRK’ün ifade ettiği gibi “Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur” düşüncesi ile çıktığımız bu yolda gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim. Biliyorum ki, mesleğimiz çok değerli ve özel bir meslek, işleriniz yoğun, görev ve sorumluğunuz ağır; ama ortaya çıkan eserle gurur duymak da bir o kadar keyiflidir.

 

Sayın  Veliler;

 

Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor sanatıdır.  Bu sanatın birinci basamağı çocuklarımızı anlamaktır. Çocuğunu anlamayan bir anne-baba onunla iletişim kuramaz.  Bugün 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyor. Çocukları sadece notlarına göre değil, genel durumunu göz önüne alarak değerlendirin. Unutmayınız ki karnedeki notlar; sizler için de bir değerlendirme fırsatıdır. Çocuklarımızı başkaları ile kıyaslamamalıyız. Karneleri iyi de olsa, kırık notları da olsa sevgimizin buna bağlı olmadığını davranışlarımızla belli etmeliyiz.

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Asıl sınav hayatın kendisidir. İnsan başarıya çabalayarak ulaşır. Çalışmanın, öğrenmenin zevkine varmış insan için başarmak,  sonuçtan başka bir şey değildir. Başarı için yapılacak şey bellidir; öğrenme isteği, azim ve planlı çalışma.

 

Bir yıllık emeğinizin karşılığını aldınız bugün. Sizlerin başarıları; bizler için, geleceğimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Bizim size olan inancımız çok büyük. Büyük bir azim ve kararlılıkla tamamladığınız bu eğitim-öğretim yılı, hayatınızın yeni bir aşamasının da ilk adımı aslında. Sizden; verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken; tüm yönetici, öğretmen ve personelimize çocuklarımızın eğitimine verdikleri katkı nedeni ile teşekkür eder, LYS sınavlarına girecek öğrencilerimize de başarılar diler, saygılar sunarım.

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nizip Hükümet Konağı Kat 4 Nizip / Gaziantep - 0342 5173640

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.