GAZİANTEP NİZİP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz GÜNDEŞ´in Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz GÜNDEŞ´in Öğretmenler Günü Mesajı

Ruhumuzun sanatkarı, hayatımızın ahengi, geleceğimizin işleyicisi, karakterimizin yapıcısı , dünyanın en büyük sorumluluğuna ve görevine talip sevgili meslektaşlarım. “ Bugün gelecek nesil sizlerin eseriniz olacaktır” diyerek, öğretmenlere hitap eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenlik unvanını kabul edişinin 88’nci yıldönümünde Hepimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmen;
‘Oku  emri’ ile başlayan, Anadoluya Türklerin kapısını açan Alparslanı yetiştiren, Mümbit toprakları Ahmet Yesevi, Farabi, Akşemsettin, Hacı Bektaşı Veli, Mevlana ve Aziz Sancar ile taçlandıran, 16’sındaki Fatihi cihanda harika bir manevi olgunluğa sahip kılan, Sultan Süleyman’ı Muhteşem yapan,  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu  Kemal’i, Mustafa Kemal yapandır  öğretmen.

Öğretmen ;
Afyon ovasındaki haşhaş çiçeklerini, İzmirin fesleğenlerini, Sinop’un pembe entarili hatmisini, Van daki  Çoban yastığını, Urfanın peygamber çiçeğini, Isparta güllerini, Baharda Polatlı kırlarında açan, Güz geldi mi Kop dağına göçen, Yörükler yaylasında, Toroslarda eğleşen, yurdumuzun dört bir diyarındaki bahçelerde yetişen çiçeklerini,15 Temmuzda Geleceğine sahip çıkan kahramanları büyütendir ‘Öğretmen’.


Millet Mekteplerininin 88’ınci yıldönümünde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anar, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nizip Hükümet Konağı Kat 4 Nizip / Gaziantep - 0342 5173640

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.