GAZİANTEP NİZİP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR” PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve  İnsanı Yardım Vakfı  tarafından yürütülen  “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Yahya Kemal KARAOĞLAN, İlçemiz okullarının Müdür yardımcıları ve Din Kültürü öğretmenleri katıldı.
“HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR” PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

       “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi dahilinde,  çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleri ile dertlenen insanlar olarak yetiştirmeyi esas alan bu kampanya savaş, doğal afet, hastalık, yoksulluk gibi sebeplerle Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde anne babasını kaybetmiş çocukların eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ülkemizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kuran kurslarındaki öğrencilerin katkı sağlamaları ve yardımseverliği öğrenmeleri hedeflenmektedir.

10-12-201510-12-201510-12-2015

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nizip Hükümet Konağı Kat 4 Nizip / Gaziantep - 0342 5173640

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.