GAZİANTEP NİZİP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz GÜNDEŞ 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajında; "Aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük destanın 95. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve gururu içerisindeyiz" dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz GÜNDEŞ Kahraman milletimizin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirdiği 30 Ağustos Zaferi´nin tarihi Şan, Şeref ve Üstün başarılarla dolu bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihsel bir ispatı olduğunu kaydetti. Gündeş, "Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin Hürriyet ve Bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Milletimizin makus kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk Milleti hiç bir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, Milli Birlik ve Beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar Hür, Bağımsız ve Onurlu bir şekilde yaşayacağını ispat etmiştir. Bu duygularla bizlere bu büyük zaferi armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, Silah arkadaşlarını, İstiklal savaşı ve 15 Temmuz Kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle, Gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, Tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

 

 Cengiz GÜNDEŞ

 İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

                                                                                                                                                                                      

 

                                                                                                                                                                                                                          

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nizip Hükümet Konağı Kat 4 Nizip / Gaziantep - 0342 5173640

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.